Idea domów energooszczędnych iDom

Co to jest dom energooszczędny i dlaczego warto mieszkać w domu energooszczędnym?


Domy energooszczędne iDom

Jakim domem jest energooszczędny iDom?

Energooszczędny iDom to dom nowoczesny i inteligentny. To nieduży dom o przemyślanej formie i konstrukcji. Energooszczędne idomy budowane są z nowoczesnych materiałów metodą tradycyjną - dom jest murowany i tynkowany, powstaje w kilka miesięcy. Cechuje go bardzo wysoka energooszczędność i jednocześnie przystępna cena dla klienta.

Czy możliwe jest zbudowanie taniego w zakupie domu energooszczędnego?

Kluczem do sprzedaży niedrogich domów energooszczędnych jest standaryzacja oraz racjonalizacja procesów budowalnych. Wybudowaliśmy wiele domów - energooszczędnych idomów. Doświadczenie i zdobyta wiedza przy budowie idomów sprawiły, że realizacja kolejnego domu jest prawie całkowicie przewidywalna. Idomy realizujemy według tylko trzech projektów. Bardzo do siebie podobnych. Po wielu latach wiemy doskonale, ile czego potrzeba. Dzięki temu na budowie nic się nie marnuje. Praca przy budowie energooszczędnych idomów przebiega szybko i sprawnie. Prawie jak przy taśmie w fabryce.

Dla kogo jest energooszczędny iDom?

Energooszczędne domy iDom kierowane są do osób, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania w budownictwie przy wysokiej oszczędności energii i braku kompromisu w kwestii jakości. Uważamy, że ludziom do szczęścia rzadko potrzeba domu o powierzchni 400m2 czy 500m2. Powierzchnia użytkowa naszych domów energooszczędnych idom Classic to 144m2 - parter łącznie z poddaszem. Koszt budowy takiego domu wynosi 349 000 zł brutto i cena ta zawiera już projekt, charakterystykę energetyczną, materiały, instalacje i koszty robocizny. Domy budujemy w dwóch standardach: stan surowy zamknięty i stan deweloperski +. Szczegółowy wykaz wyposażenia energooszczędnych domów zamieszczamy na stronie internetowej.

W ofercie pojawiły się energooszczędne domy w Świdnicy i Ochli.

Czym szczególnym cechują się domy energooszczędne idom Solar?

Domy energooszczędne idom Solar to domy parterowe wybudowane z zachowaniem najwyższego standardu energooszczędności. Najnowsze inwestycje to osiedle domów Słoneczna Polana w Ochli (19 domów) i Świdnicy (5 domów). Dodatkowe informacje o zamieszczamy na stronie Domy energooszczędne w Zielonej Górze - Słoneczna Polana w Ochli i domy energooszczędne w Zielonej Górze - Świdnicy.

Czy dom energooszczędny jest tani w eksploatacji?

Domy energooszczędne idom to propozycja dla rozsądnych ludzi, którzy chcą mieszkać we własnym domu z ogródkiem, ale koszty eksploatacji utrzymać na niskim poziomie. W projektach ze względu na oszczędnośc energii zrezygnowaliśmy z balkonów - bo powodują straty ciepła. Dodatkowo przy budowie domów korzystamy z solidnych, trwałych materiałów i nowoczsnych rozwiązan technologicznych, które pomagają utrzymać maksymalnie dużo ciepła w domu.
Tania eksploatacja domu energooszczędnego idom wynika z jego cech: zwartej bryły budynku, odpowiedniego zorientowania wobec stron świata, umieszczeniu największych okien na najbardziej nasłonecznionej ścianie domu. Dodajmy do tego skuteczną, termiczną izolację od grunty pod chudy beton, fundamenty z bloczków keramzytobetonowych, ciepłe mury (H+H), dach kopertowy ocieplony wełna mineralną o grubości 30cm, okna 3-szybowe o współczynniku przenikania ciepła U=0,7W/m2K i mamy dom o bardzo wysokiej oszczędności energii.

Jakie urządzenia i instalacje montowane są w domach energooszczędnych idom?

W domach energooszczędnych idom stawiamy na komfort, bezpieczeństwo, jakość i oszczędności eksploatacyjne. Domy energooszczędne, które od wielu lat budujemy. W zależności od wybranego standardu, moga być wyposażone w żaluzje elektryczne, alarm, rekuperację, czyli instalację odzysku ciepła, piec kondensacyjny, centralne ogrzewanie podłogowe.

Czy można zobaczyć, jak wygląda dom energooszczędny idom?

Tak, udostępniamy do obejrzenia energooszczędny dom w Świdnicy. Wystarczy umówić się, telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy do kontaktu.

Projekty domów energooszczędnych iDom Zielona Góra